AHLAK ZEHİRİ TELEVİZYON DİZİLERİ

Yalan, gıybet, iftira, kıskançlık, haset, kadına şiddet, zina v.s gibi davranışlar kaliteli insanların yapacağı eylemler değildir! Bu gibi kötü alışkanlıklar, miktarı derecesine göre kalite belirleyip, yaşam klavuzunda bahsi geçen konulardır. ” Dirilerin Yaşam klavuzu Kur’an-ı Kerim”, insanların kalite değerlerini artırmak amacıyla indirilmiş olup, buna kısaca; ” Rabbe kul olmak” ya da cinsiyetten bağımsız bir tanımlama olduğunu düşündüğüm “Adam gibi adam olmak” da diyebiliriz.
 
Toplumsal yaşam alanlarında rastlanılan genel insan profilinde; yukarıda bahsi geçen kötü alışkanlıkları, malzemenin en kalitelisini kullanmak suretiyle hiçbir masraftan kaçmadan cama yansıtan televizyon dizileri, insanların çoğunun farkında olmadan özenti duyup benimsediği bir ”Yaşam Klavuzu” olduğunu söylemiş olursak abartmış olmayız.
 
Çünkü televizyon dizilerinin ; Halktan gelen yoğun talep nedeniyle reyting rekorlarını altüst etmesi buna en büyük kanıttır. Dizilerde alkol ve sigara flulamaları sanal bir caydırıcılıktan öteye gitmeyen, yetersiz çözümlerdir.
 
Aslında, yalan, gıybet, iftira, kıskançlık, haset, kadına şiddet, zina v.s gibi davranışları flulamak gerekmektedir. Ki bu da mümkün değildir…
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s